Badou Zaki selekcjonerem Maroka

Ostatecznie nie Giovanni Trapattoni, a Badou Zaki poprowadzi kadrę Maroka.

Za swoją pracę będzie on otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 500 tysięcy dirhamów (ok. 45 tysięcy euro) miesięcznie, a członkami jego sztabu szkoleniowego zostaną Aziz Bouderbala, Mustapha Hadji, Said Chiba i Khalid Fouhami. Pierwszym celem nowego trenera reprezentacji będzie odniesienie sukcesu na mistrzostwach kontynentu, które Maroko ugości w styczniu.

afrykanska-pilka-nozna

55-latek szkoleniowcem Lwów Atlasu był już w latach 2002-2005, kiedy udało mu się doprowadzić je do finału Pucharu Narodów Afryki. Były bramkarz w dotychczasowej karierze trenerskiej prowadził wyłącznie zespoły ze swojej ojczyzny Wydad Casablanca, Kawkab Marrakesz, Maghrib de Fès, AS Salé, Chabab Mohammédia oraz FUS de Rabat.

Do tej pory rolę selekcjonera drużyny Maroka pełnił Hassan Benabicha, który tymczasowo zastępował na tym stanowisku Rachida Taoussiego.

W ostatnich dniach spekulowano, że północnoafrykańską reprezentację może objąć Giovanni Trapattoni, ale ostatecznie lokalna federacja piłkarska nie zdecydowała się na podpisanie kontraktu z Włochem.