Idiotyczny terminarz CAF

W ustalonym przez CAF terminarzu mecze eliminacji Pucharu Narodów Afryki 2015 nakładają się ze spotkaniami afrykańskich pucharów w dniach 16-18 maja.

Wywołało to spór pomiędzy klubami a krajowymi federacjami o to, która ze stron ma pierwszeństwo do skorzystania z zawodnika. Konfilkt interesów na korzyść klubów rozstrzygnęła FIFA. W końcu chodzi o duże pieniądze w piłce.

afyka-pilka

16, 17 oraz 18 maja zostaną rozegrane mecze pierwszej rundy eliminacji PNA oraz pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów i Pucharu Konfederacji. Nie jest to jednak oficjalny termin FIFA, co oznacza, że kluby grające w pucharach nie będą musiały zwolnić swoich piłkarzy na mecze reprezentacyjne.

Ze swojego gracza Edwarda Sadomby z libijskiego Al-Ahly Benghazi nie będzie mógł przykładowo skorzystać selekcjoner kadry Zimbabwe, które zmierzy się z Tanzanią, a Dominique da Silva zamiast wystąpić w pojedynku reprezentacji Mauretanii przeciwko Gwinei Równikowej, wybierze się z Zamalekiem Kair do DR Konga na mecz z AS Vita Club. W podobnej sytuacji są także Sudańczycy z południa Goma Genaro Awad i Athir Thomas, na co dzień broniący barw Al-Hilal.